Pielgrzymka piesza do Częstochowy

ZAPROSZENIE

do udziału w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę A. D. 2024

Drodzy Diecezjanie,

serdecznie zapraszam do udziału w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Można wyruszyć na pielgrzymi szlak z Andrychowa, Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic lub Oświęcimia, aby 11 sierpnia wspólnie stanąć przed Obliczem Jasnogórskiej Matki. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: To my tworzymy Kościół!

W czasie drogi będziemy zgłębiać tajemnicę Kościoła i polecać Jego przyszłość Matce Bożej.

Wszystkich uczestników pieszej pielgrzymki powitam 11 sierpnia o godzinie 12:00 na Wałach Jasnogórskich, gdzie też będę sprawował Eucharystię w intencji uczestników o godzinie 14:00 na Wałach Jasnogórskich. Zapraszam wiernych ze swoimi duszpasterzami do uczestnictwa we Mszy św. na rozpoczęcie pielgrzymki w miejscu wyjścia i na zakończenie na Jasnej Górze.

Wszystkim organizatorom i pielgrzymom z serca błogosławię.

† Roman Pindel

Biskup Bielsko-Żywiecki

Pielgrzymka Cieszyńska

Zapisy: od 1 do 31 lipca w parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie, parafii Imienia NMP Cieszyn Bobrek, parafii św. Barbary w Strumieniu oraz przez formularz na stronie parafii Cieszyn-Bobrek.

Rozpoczęcie pielgrzymki: 6 sierpnia 2024 r. Mszą świętą o godzinie 7:00 w kościele Świętego Jerzego.