-*--*---*--czerwony-------------#701101--------

Ogłoszenia duszpasterskie

    

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019 r.

 

 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Księdza Jakuba Gojnego – neoprezbitera archidiecezji katowickiej, który głosi Słowo Boże i udziela błogosławieństwa prymicyjnego.
 2. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, zapraszam na krótką próbę rodziców z dziećmi, które w czasie procesji Bożego Ciała, chcą układać dywan z kwiatów dla Pana Jezusa. Zwracam się także z prośbą do Parafian, którzy mają kwiaty w ogrodach i mogą udostępnić płatki do sypania przez dzieci w czasie procesji o przyniesienie kwiatów do kościoła lub do sióstr Salezjanek.
 3. W środę zakończenie roku szkolnego. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę świętą dziękczynną o godz. 8.00.
 4. W czwartek, 20 czerwca, przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze w naszym kościele o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Po pierwszej Mszy św. czyli około godziny 9.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Dajemy w ten sposób świadectwo naszej wiary w realną obecność Jezusa Chrystusa pod postaciami Ciała i Krwi. Pierwszy ołtarz usytuowany będzie przy naszym kościele, proszę o przygotowanie ołtarza mieszkańców Kopydła Góra; drugi ołtarz stanie przy posesji Kopydło 35, proszę o przygotowanie mieszkańców Głębiec; trzeci ołtarz przy posesji Kopydło 8, proszę o przygotowanie mieszkańców Kopydła Dół i czwarty ołtarz w kościele Księży Salezjanów, proszę o przygotowanie mieszkańców Wierchów; o wystrój kościoła proszę mieszkańców Łabajowa. Przez całą oktawę zapraszam na procesje teoforyczne wokół kościoła, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w sobotę i niedziele o godz. 17.30.
 5. W przyszłą sobotę i niedzielę będziemy gościli księdza Piotra Hoffmanna, który będzie głosił Słowo Boże i posługiwał w konfesjonale.
 6. Nasza parafia prowadzi dzieła miłosierdzia – do skarbon można składać ofiary na pomoc rodzinom syryjskim w ramach akcji „Rodzina rodzinie”, a przy św. Antonim dla dzieci z rodzin potrzebujących na obiady w szkole.
 7. Mobilne Centrum Badań organizuje badanie pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym we wtorek, 18 czerwca o godz. 14.00 na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 8. Bardzo dziękuję za ofiary składane na potrzeby parafii. Szczególnie za dzisiejszą składkę inwestycyjną.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 10. Wszystkim moim drogim parafianom i miłym gościom, dziękuję za wspólną modlitwę i życzę błogosławionej niedzieli i wszystkich dni nowego tygodnia.

 

Zaproszenie na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej
na Jasną Górę 2019 r.


Tradycyjna Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę wyruszy z pięciu miast naszej diecezji: 6 sierpnia (we wtorek) z Andrychowa, Bielska-Białej i Cieszyna, a 7 sierpnia (w środę) z Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia. 11 sierpnia (niedziela) o godz. 11:30 pielgrzymi wspólnie wejdą na Wały Jasnogórskie. O godz. 13:30 rozpocznie się Msza św. na zakończenie Pielgrzymki pod przewodnictwem Ks. Biskupa Piotra Gregera.

 

 

Informacje dla pielgrzymów wyruszających z Cieszyna

Zapisy do końca czerwca w punktach:

 •  W parafiach dekanatów: Cieszyńskiego, Goleszowskiego, Skoczowskiego, Strumieńskiego i Wiślańskiego.


Zapisy od 15 – 31 lipca w punktach:

 •  W parafii Św. Barbary w Strumieniu i Św. Jerzego w Cieszynie.

 

Zapisy od 15 czerwca do 31 lipca

 •  Kantor wymiany walut, Istebna 44, (8:30 – 12:00)

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Wiśle-Głębcach, siedziba: Wisła Głębce, Kopydło 103a.