3 lipca 2022 r. – 14 niedziela zwykła

1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Siostrę Benedyktę Karolinę Baumann ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika, która dzieli się z nami swoim świadectwem wiary. Wychowywała się wśród Świadków Jehowy. Pierwszą Komunię św. przyjęła z własnej woli w wieku 22 lat. Zaledwie 3 lata później wstąpiła do klasztoru. Siostra Benedykta jest polonistką, blogerką, reżyserką, scenarzystką i nauczycielką. Jest też autorką dwóch książek pt.: „Niebo w kolorze popiołu” i „Zakonnica bez przebrania”, które będzie można nabyć po Mszach świętych w dolnej części kościoła.

2. W środę, 6 lipca, wspominamy w liturgii bł. Marię Teresę Ledóchowska, a w piątek, 8 lipca, św. Jana z Dukli.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Polecamy w modlitwie intencje powołań do posługi kapłańskiej, misyjnej, katechetycznej i życia konsekrowanego. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
  4. Dziękuję za ofiary składane w kościele i na konto parafii.
  5. Wszystkim parafianom i gościom dziękuję za wspólną modlitwę i życzę błogosławionej niedzieli i wszystkich dni nowego tygodnia. Przebywającym na urlopach i wakacjach w Wiśle i okolicach dobrego wypoczynku.

403B_tournee_plakat_www_ESP.jpg