Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

27 listopada 2022 r. – I niedziela Adwentu

 

  1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. W poszczególne niedziele Adwentu, wychodząc z kościoła, będzie można nabyć poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

  2. Roraty odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, pół godziny później niż zwykle. Pomoże to wielu rodzinom, szczególnie tam, gdzie dzieci są zaangażowane w różne projekty pozalekcyjne, kontynuują naukę w szkole muzycznej lub dojeżdżają ze szkół w innych miejscowościach. Wieczorne Msze św. w soboty i niedziele pozostają bez zmian o godz. 18.00.

  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 i okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem. W piątek od godz. 10.00 odwiedziny starszych i chorych parafian, od godz. 17.30 okazja do spowiedzi, o 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe i o godz. 18.30 roraty. W sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

  4. Dziękuję za ofiary składane w kościele i na konta parafii. Składka z trzeciej niedzieli miesiąca, przeznaczona na cele parafialne, wyniosła 3168 zł. Cieszę się, że mogę zakomunikować fakt, iż w minionym tygodniu spłaciliśmy ostatnią ratę kredytu, który zaciągnęliśmy w diecezji na pomoc przy budowie organów (40 tys. zł). Tym samym projekt „organy” uważam za zakończony.

  5. W naszym Biuletynie „Droga Krzyża” od Adwentu zamiast Ewangelii i „myśli na niedzielę” pojawiać się będą rozważania na temat Wyznania wiary autorstwa dra Joachima Latawca.

  6. W przyszłą niedzielę, wychodząc z kościoła ofiarą do puszek będziemy mogli wspomóc Kościół na Wschodzie.

  7. Wszystkim parafianom i gościom dziękuję za wspólną modlitwę, Księdzu Piotrowi za pomoc duszpasterską, pani Ewie za przygotowanie dekoracji adwentowej i życzę błogosławionej niedzieli, i pięknego przeżycia Adwentu.
menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Wiśle-Głębcach, siedziba: Wisła Głębce, Kopydło 103a.