-*--*---*--fioletowy-------------#440E62--------

III niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018 r.

1. W niedziele adwentowe można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i słodkie wypieki. Ofiara składana przy tej okazji przeznaczona jest na działalność Zespołu Charytatywnego, który przygotowuje na święta paczki dla chorych i seniorów naszej parafii, którzy ukończyli 75. rok życia.
  2. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na Msze święte roratnie, które w tym roku odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dziękuję tym wszystkim, którzy regularnie uczęszczają na nabożeństwa, i napełniają żłóbek słodkościami na konkursy adwentowe dla dzieci.
  3. Bardzo proszę, aby spowiedzi przedświątecznej nie odkładać na ostatni moment. W tym tygodniu okazja do spowiedzi, jak zwykle pół godziny przed Mszą św., dodatkowo w piątek i sobotę od godz. 17.00 do 18.00 i od 19.00 do 20.00.
  4. W piątek, 21 grudnia, od godz. 10.00 odwiedziny chorych ze spowiedzią i Komunią św. Chorych proszę zgłosić w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
  5. W sobotę, 22 grudnia, na godz. 9.00 zapraszam osoby chętne do świątecznego sprzątania i strojenia naszej aświątyni. Liczymy też na pomoc mężczyzn przy ustawianiu choinek.
  6. Składkę dzisiejszą przeznaczamy na potrzeby parafii. Na balustradach są skarbony, do których można składać ofiary na pomoc rodzinom syryjskim w ramach akcji „Rodzina rodzinie”, a przy św. Antonim skarbona na pomoc dla dzieci z uboższych rodzin. Za złożone dziś ofiary składam serdeczne podziękowanie.
  7. Zachęcam do zakupu prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” płyta CD z kolędami, a w „Niedzieli” odblaski, w ramach akcji „Bądź widoczny, świeć przykładem”. Dla najmłodszych jest Mały Gość Niedzielny.
  8. Wszystkim parafianom i gościom dziękuję za wspólną modlitwę, życzę wytrwałości w postanowieniach adwentowych i dobrego wykorzystania czasu w ostatnim tygodniu Adwentu.