Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

 

26 listopada 2023 r. – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

  1. Dziś można zyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie Akt poświecenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Dzisiejsza uroczystość to diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży, które rozpoczną się o godz. 15.00 w kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej (Osiedle Karpackie). Szczegóły na plakacie w gablotce przy parkingu.

  2. W czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła.

  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 10.00 odwiedziny starszych i chorych parafian z posługą sakramentalną, od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św., o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

  4. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny, a wraz z adwentem rozpoczynamy roraty; proszę o konsultacje czy podobnie jak w roku ubiegłym przesuwamy godzinę Mszy roratniej na 18.30? W poszczególne niedziele adwentu, wychodząc z kościoła, będzie można nabyć poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Prowadzony będzie także kiermasz ciast na potrzeby charytatywne parafii.

  5. Jest mi miło zakomunikować, że wczoraj ksiądz biskup pobłogosławił do pełnienia funkcji lektora naszego ministranta: Błażeja Kowalika, serdecznie gratulujemy nowej funkcji w Kościele.

  6. Dziękuję za ofiary składane w kościele i na konta parafii. Na wsparcie Kościoła na Bliskim Wschodzie zebraliśmy 1341 zł., a na potrzeby parafii w ubiegłą niedzielę 3470 zł.

  7. Wszystkim parafianom i gościom dziękuję za wspólną modlitwę i życzę błogosławionej niedzieli i wszystkich dni nowego tygodnia.
menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Wiśle-Głębcach, siedziba: Wisła Głębce, Kopydło 103a.