6 października 2019 r. – 27 niedziela zwykła

1. Trwa miesiąc październik – szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych w naszej parafii codziennie o godz. 17.15.
  2. We wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie organizacyjne chętnych do tworzenia Apostolatu Maryjnego w naszej parafii.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Papieski poświęcony osobie św. Jana Pawła II. Po Mszach Świętych ofiarą przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wesprzeć stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Również w przyszłą niedzielę zapraszam na ostatnie w tym roku Czuwanie Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 19.00 projekcją filmu Jadwigi Klimkowicz pt. Moja Fatima.
  4. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które pomogły w miniony wtorek przy rozładunku organów i przeniesieniu elementów na chór. Byli nie tylko panowie, ale całe rodziny. Ponieważ w dużej części chór został zaadoptowany na magazyn, zmniejszy się ilość miejsc, dla korzystających z chóru w czasie liturgii. Dzisiaj nie ma jeszcze możliwości korzystania z chóru, ale po zabezpieczeniu organów, mam nadzieję, że od przyszłego tygodnia, znowu będą tam miejsca.
  5. Dziękuję również wszystkim, którzy przyczynili się do świętowania moich jubileuszy; szczególną wdzięczność wyrażam tym wszystkim, którzy przy tej okazji złożyli ofiary na zakup i budowę organów. Ta budowa ruszy od lipca przyszłego roku. Żywię nadzieję, że do tego czasu zabezpieczymy środki na spłatę zaciągniętej pożyczki i na bieżące prace.
  6. Do skarbon przy balustradach można składać ofiary na pomoc rodzinom syryjskim w ramach akcji „Rodzina rodzinie”, a przy św. Antonim dla dzieci z rodzin potrzebujących na obiady w szkole.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  8. Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Cieszynie zaprasza na dyżur eksperta z zakresu „500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji” 8 października 2019r. w godzinach od 10:00 do 13:00 w salce obok biura podawczego w Urzędzie Miejskim w Wiśle. Więcej informacji w Biuletynie.
  9. Wszystkim moim drogim parafianom i miłym gościom, dziękuję za wspólną modlitwę i życzę błogosławionej niedzieli i wszystkich dni nowego tygodnia.