9 sierpnia 2020 r. – 19 Niedziela Zwykła

1. Jutro obchodzimy święto św. Wawrzyńca, a we wtorek wspominamy św. Klarę.
  2. W czwartek, 13 sierpnia, zapraszam na kolejne czuwanie Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 19.00 adoracją Najświętszego Sakramentu, o godz. 20.00 różaniec fatimski, a o godz. 21.00 Msza św. z procesją wokół kościoła. Na procesję proszę przynieść świece.
  3. W piątek obchodzimy uroczystość św. Maksymiliana, głównego patrona diecezji. Centralne uroczystości pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Ludwiga Schicka z Bambergu odbędą się w kościele pw. św. Maksymiliana. Msza święta będzie transmitowana przez Diecezjalne Radio "Anioł Beskidów". Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze w naszym kościele i u księży Salezjanów na Wierchach w porządku niedzielnym.
  5. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składam serdeczne podziękowanie.
  6. Apeluję do wszystkich, aby w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegać wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominam, że do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem. Dotyczy to wszystkich oprócz posługujących w liturgii.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  8. Wszystkim parafianom i gościom dziękuję za wspólna modlitwę, i życzę błogosławionej niedzieli i wszystkich dni nowego tygodnia. Gości ponownie zapraszamy do naszej wspólnoty. Rozpoczynającym urlopy życzymy udanego odpoczynku, pięknych wrażeń i Bożej opieki, a powracającym do domów bezpiecznych powrotów.