-*--*---*--czerwony-------------#701101--------

Ogłoszenia duszpasterskie

    

Ogłoszenia duszpasterskie

6. Niedziela Wielkanocna –26 maja 2019 r.

 

Modlimy się dziś za wszystkie matki z okazji przypadającego ich święta.

 

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się w tych dniach o urodzaje i o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

 

Od piątku, 31 maja, rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będzie obchodzona w niedzielę, 9 czerwca. 

 

W sobotę, 1 czerwca – wspomnienie Św. Justyna, męczennika. W tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci z racji przypadającego ich święta. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada pierwsza sobota miesiąca, oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 

Przed nami ostatni tydzień maryjnych nabożeństw majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30, bardzo serdecznie zapraszam, szczególnie tych, którzy jeszcze w nich nie uczestniczyli.

 

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wraz z Parafią Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie zaprasza na IV. Diecezjalną Pielgrzymkę Osób Chorych, Starszych i Niepeł­nosprawnych w poniedziałek, 17 czerwca do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie. W programie pielgrzymki:

godz. 13.30- możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.
godz. 14.00- Msza święta

Po Mszy świętej błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki.
Po nabożeństwie ok. godz. 15.30- spotkanie przy stole przed ołtarzem polowym przy bazylice.

 

Nasza parafia prowadzi dzieła miłosierdzia – do skarbon można składać ofiary na pomoc rodzinom syryjskim w ramach akcji „Rodzina rodzinie” a przy św. Antonim dla dzieci z rodzin potrzebujących na obiady w szkole.

 

Bardzo dziękuję za ofiary składane na potrzeby parafii. Składka przeznaczona na cele inwestycyjne parafii wyniosła 2397 zł.

 

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

 

Wszystkim moim drogim parafianom i miłym gościom, dziękuję za wspólną modlitwę i życzę błogosławionej niedzieli i wszystkich dni nowego tygodnia.

 

 

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Wiśle-Głębcach, siedziba: Wisła Głębce, Kopydło 103a.