16 maja 2021 r. – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Przez cały miesiąc o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa majowe, serdecznie zapraszam.
  2. W piątek, 21 maja, przypada wspomnienie św. Jana Nepomucena. Jest to zarazem dzień modlitw do miłosierdzia Bożego.
  3. W sobotę, 22 maja, przypada 26. Rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na ternie naszej diecezji, w tym w pobliskim Skoczowie. Mszę wieczorną zakończymy odmówieniem Litanii za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  4. W przyszłą niedzielę, 23 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii jest to dzień przyjęcia I Komunii świętej przez dzieci przygotowujące się do tego wydarzenia. Uprzejmie proszę, aby w tym dniu wybrać inną godzinę Mszy św. niż 12.00, którą rezerwujemy dla dzieci i ich rodzin.
  5. Trwają prace przy budowie organów. W minionym tygodniu były one związane z dalszą konstrukcją szafy organowej i doprowadzeniem prądu do instrumentu. Zdjęcia można obejrzeć w galerii na stronie internetowej.
  6. Dziękuję za wszystkie ofiary składane w kościele lub na konta parafialne. Dzisiejsza składka, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii.
  7. Jordan Śliwiński – kapucyn, znakomity spowiednik i kierownik duchowy, pomysłodawca i wykładowca Szkoły dla Spowiedników, wygłosi 18 maja w Bazylice Hałcnowskiej katechezę „WRÓĆ DO SPOWIEDZI”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie Mszą św. o 18.15. Katechezę będzie można wysłuchać także dzięki transmisji internetowej.
  8. Wszystkim życzę błogosławionej Niedzieli.

Mój były uczeń ze Szkoły Organistowskiej, a obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach zwraca się za moim pośrednictwem z prośbą o pomoc w wypełnieniu ankiety, potrzebnej do napisania pracy magisterskiej na temat wpływu stylu harmonizacji pieśni kościelnej na indywidualne odczucia emocjonalne człowieka. Ankietę można wypełnić tylko elektronicznie. W tym celu w przeglądarkę należy wpisać następujący link: https://forms.gle/7Eg7fSqgpUHbeV5k6