20 czerwca 2021 r. – 12. Niedziela zwykła

1. Od 13 czerwca w naszym kościele może jednocześnie przebywać ok. 200 osób. Do limitu nie włącza się osób zaszczepionych. Przypominam, że do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim nadal z zasłoniętymi ustami i nosem.

2. Biskupi zgromadzeni na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że od dzisiaj zostają zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św., zatem udział we Mszy św. w niedziele i święta nakazane jest obowiązkowy. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki (por. KKK 2181).

3. W czwartek, 24 czerwca, uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela – imieniny obchodzi siostra Janina, przełożona wspólnoty sióstr Salezjanek, pamiętamy w tym dniu o modlitwie za Siostrę, a na Mszę św. w Jej intencji zapraszam w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

4. W piątek, 25 czerwca, kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, katechetów i nauczycieli na Mszę świętą dziękczynną o godz. 8.00.

5. Przez cały czerwiec zapraszam na nabożeństwa ku czci NSPJ, które w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie po Mszy św., a w soboty i niedziele o godz. 17.30.

6. Dziękuję za wszystkie ofiary składane w kościele lub na konta parafialne. Dzisiejszą składkę przeznaczymy na potrzeby parafii.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

8. Tradycyjna Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę wyruszy z sześciu miejscowości naszej diecezji min. z Cieszyna. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w Hałcnowskiej bazylice, 6 sierpnia 2021 r. o godz. 8:00. 11 sierpnia o godz. 11:30 pielgrzymi wspólnie wejdą na Wały Jasnogórskie, gdzie o 13:30 sprawowana będzie Msza św. na zakończenie pielgrzymki. Zapisy od 11 do 18 lipca w kancelarii parafii św. Jerzego w Cieszynie.

9. Wszystkim moim drogim parafianom i miłym gościom, dziękuję za wspólną modlitwę i życzę błogosławionej niedzieli i wszystkich dni nowego tygodnia. Gości ponownie zapraszamy do naszej wspólnoty, a odpoczywającym w Wiśle życzymy dobrego wypoczynku.