Niedziela Chrztu Pańskiego – 13 stycznia 2019 r.

1. Dzisiaj przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.Z wdzięcznością wspominamy swój własny chrzest i uwielbiamy Boga za ten dar. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
  2. W czwartek, 17 stycznia – wspomnienie Św. Antoniego, opata. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. To także trzeci czwartek miesiąca, z racji trwającej jeszcze kolędy seniorów naszej parafii zapraszam na comiesięczne spotkanie w czwartek 24 stycznia.
  3. Od piątku, 18 stycznia, w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
  4. W sobotę, 19 stycznia, zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. O godz. 18.00 Msza św., a po niej spotkanie na probostwie.
  5. W przyszłą niedzielę, 20 stycznia o godz. 16.00, odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne w kościele ewangelickim w Wiśle Centrum.
  6. Na balustradach są skarbony, do których można składać ofiary na pomoc rodzinom syryjskim w ramach akcji „Rodzina rodzinie”, a przy św. Antonim skarbona na pomoc dla dzieci z uboższych rodzin. Za złożone dziś ofiary składam serdeczne podziękowanie. Składka przyszłej, trzeciej, niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na cele parafialne.
  7. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin zwane Kolędą. Dziękuję tym wszystkim, którzy nas już przyjęli za otwartość i życzliwe spotkania. W związku z kolędą w czwartek kancelaria będzie nieczynna. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny. Plan kolędy zamieszczony jest w gablotkach i na stronie internetowej.
  8. Wszystkim parafianom i gościom dziękuję za wspólną modlitwę i życzę dobrego przeżycia całego tygodnia.