19 września 2021 r. – 25 niedziela zwykła

1. Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim nadal z zasłoniętymi ustami i nosem. Nie dotyczy to sprawujących sakramenty.

2. Dzisiaj na godzinę 16.00 zapraszam na koncert organowy w ramach I Festiwalu Muzyki Sakralnej Wisła Cantat. Kolejne koncerty odbędą się 17 października i 21 listopada. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

3. We wtorek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, a w czwartek wspominamy w liturgii św. ojca Pio.

4. W sobotę, 25 września, wznawiamy spotkania dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dotyczy to uczniów szkół średnich, którzy jeszcze nie przyjęli sakramentu bierzmowania, jak i obecnych ósmoklasistów. Spotkania odbywać się będą w wyznaczone soboty, w Sali spotkań na probostwie, po Mszy św. wieczornej. Na pierwsze spotkanie w przyszłą sobotę zapraszam także rodziców osób chcących przyjąć sakrament bierzmowania. Spotkanie rodziców odbędzie się w kościele po Mszy św. wieczornej. Zarówno kandydatów jak i rodziców uprzejmie proszę o potraktowania spotkania jako obowiązkowe.

5. Dziękuję za wszystkie ofiary składane w kościele lub na konta parafialne. Dzisiejszą składkę, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, przeznaczamy na cele parafialne.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

7. Wszystkim moim drogim parafianom i miłym gościom, dziękuję za wspólną modlitwę i życzę błogosławionej niedzieli i wszystkich dni nowego tygodnia. Gości ponownie zapraszamy do naszej wspólnoty, a odpoczywającym w Wiśle życzymy dobrego wypoczynku.