28 czerwca 2020 r. – 13 Niedziela Zwykła

1. W poniedziałek, 29 czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W modlitwie pamiętamy o księdzu Piotrze Hoffmannie.
  2. We wtorek, 30 czerwca, kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. W piątek, 3 lipca, święto Św. Tomasza Apostoła.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w kapłaństwie, życiu zakonnym i posługi misyjnej. Czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. W piątek od godz. 10.00 odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, chętnych proszę o zgłoszenie.
  5. Pragnę przypomnieć i proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych, do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem. Dotyczy to wszystkich oprócz posługujących w liturgii.
  6. Bardzo dziękuję za składane ofiary w kościele i na konto parafialne. Składka inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 2491 złotych. Pragnę przy tej okazji poinformować, że od stycznia regularnie spłacamy kredyt zaciągnięty na pierwszą ratę na zakup organów. Z 40 tys. zostało już spłacone 9 tys. Zakup organów został już sfinalizowany ze środków, które udało się zebrać na ten cel. Zebraliśmy ponad 51 tys. zł. Koszt zakupu po przeliczeniu na euro wyniósł 75,5 tys. Również regularnie spłacamy rachunek za wykonanie dokumentacji i audytów energetycznych w celu pozyskania dotacji z NFOŚ na modernizację źródeł ciepła. Z 16 tys. zostało spłacone 7 tys. Bieżące rachunki są systematycznie opłacane.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  8. Wszystkim parafianom i gościom dziękuję za wspólna modlitwę, i życzę błogosławionej niedzieli i wszystkich dni nowego tygodnia. Gości ponownie zapraszamy do naszej wspólnoty. Rozpoczynającym urlopy i wakacje życzymy udanego odpoczynku, pięknych wrażeń i Bożej opieki.