2 niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela 5 grudnia – 2 niedziela Adwentu

 

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, Msze święte kończymy adoracją Najświętszego Sakramentu.

  2. Wraz z Adwentem rozpoczęły się Roraty, na które zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Podobnie jak w roku ubiegłym Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci prosimy, aby przychodziły z lampionami, a dorosłych, aby zadbali o nagrody dla dzieci za adwentowe konkursy. Dziękuję wszystkim, którzy licznie uczestniczyli w nabożeństwach w pierwszym tygodniu i którzy ufundowali nagrody.

  3. W niedziele adwentowe można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

  4. W środę, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP. Msze święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00. Jest to jednocześnie dzień zakończenia roku św. Józefa. Na Mszach świętych zawierzymy rodziny, Ojczyznę i Kościół w Polsce świętemu Józefowi. Od godz. 12.00 do 13.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach tzw. Godziny Łaski, zgodnie z życzeniem Matki Bożej Róży Duchownej z objawień w Montichiari. Maryja zachęca, by każdego 8 grudnia o godz. 12.00 udać się do Kościoła i tam się modlić. Jednak, jeśli nie jest to możliwe, można także prosić o łaski w domu, w pracy – tam, gdzie akurat przebywamy. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się pierwsze spotkanie synodalne, na które zapraszam członków rad parafialnych i chętnych przedstawicieli parafii. Rozpoczniemy od modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

  5. Dziękuję za wszystkie ofiary, szczególnie te składane na potrzeby parafii. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest na balustradach. W Gościu Niedzielnym jest artykuł poświęcony naszej parafii.

  6. W II niedzielę Adwentu obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Wychodząc ze świątyni możemy ofiarą materialną wesprzeć działania ewangelizacyjne i charytatywne tamtejszego Kościoła.

  7. Wszystkim parafianom i gościom dziękuję za wspólną modlitwę, i życzę błogosławionego czasu Adwentu.

Terminy odprawienia Mszy św. za śp. Ks. Jana Froelicha

zamówionych w dzień pogrzebu.

Od Parafian zamówiono sześć Mszy św.

odprawiono: 11 kwietnia, 13 czerwca i 12 września br., kolejne:

2 listopada br., godz. 18.00,

5 grudnia br., godz. 18.00,

5 stycznia 2022 r., godz. 18.00

 

od Wspólnot zamówiono także sześć Mszy św.:

odprawiono: 13 października br., godz. 18.00 – od Diecezjalnej Wspólnoty Apostolatu Maryjnego, kolejne:

23 listopada br., godz. 18.00 – od rodziny Haratów

12 grudnia br., godz. 18.00 – od rodziny Dobijów z Kęt

19 grudnia br., godz. 10.00 – od Służy Liturgicznej Oldboy’ów

25 grudnia br., godz. 10.00 – od Piotra i Małgorzaty Bury z Istebnej

26 grudnia br., godz. 18.00 – od rodziny Mucha z Istebnej

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Wiśle-Głębcach, siedziba: Wisła Głębce, Kopydło 103a.