-*--*---*--zielony-------------#0A783E--------

Ogłoszenia duszpasterskie

    

Ogłoszenia duszpasterskie

14 niedziela zwykła – 7 lipca 2019 r.

 

 1. Przez całe wakacje w naszym kościele, w dni powszednie, Msze św. odprawiamyo godzinie 18.00, a w niedzielę o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. W kaplicy na Wierchach Msze w tygodniu o 19.00, a w niedziele o 9.00 i 10.30.
 2. W sobotę, 13 lipca, kolejne Czuwanie Fatimskie. Serdecznie zapraszamy od godz. 19.00. 
 3. W przyszłą niedzielę, 14 lipca, będziemy gościli w naszej parafii ks. Jerzego Basaja CM – dyrektora Krajowego Apostolatu Maryjnego, który będzie głosił Słowo Boże, a także moderatorów diecezjalnych, którzy po Mszach świętych rozprowadzać będą materiały Apostolatu Maryjnego.
 4. W połowie czerwca odbyła się w naszym kościele kontrola Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, która obejmowała przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych, rozpoznanie możliwości i warunków prowadzenia działań ratowniczych oraz postępowania z gaśnicami. W ramach kontroli stwierdzono kilka nieprawidłowości, które musimy usunąć. Wynikają one ze zmiany prawa przeciwpożarowego, które w tym wypadku działa wstecz. Do najważniejszych uchybień należy wykonanie przeciwpożarowego wyłącznika prądu na zewnątrz obiektu oraz instalacja hydrantów wewnętrznych w obiekcie.
 5. Wyrażam wdzięczność tym wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli ofiarami rodzinę, której spalił się dom w Malince. Zebraliśmy (dokładnie 3254, 58 i 20 euro), co daje sumę 3 340, 58 zł. Pieniądze zostały przekazane rodzinie przez Zarząd Miejskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Wiśle. Potwierdzenie wpłaty znajduje się w biuletynie.
 6. Do skarbon przy balustradach można składać ofiary na pomoc rodzinom syryjskim w ramach akcji „Rodzina rodzinie” a przy św. Antonim dla dzieci z rodzin potrzebujących na obiady w szkole.
 7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 8. Wszystkim moim drogim parafianom i miłym gościom, dziękuję za wspólną modlitwę i życzę błogosławionej niedzieli i wszystkich dni nowego tygodnia.

 

 

 

 

 

Zaproszenie na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej
na Jasną Górę 2019 r.


Tradycyjna Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę wyruszy z pięciu miast naszej diecezji: 6 sierpnia (we wtorek) z Andrychowa, Bielska-Białej i Cieszyna, a 7 sierpnia (w środę) z Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia. 11 sierpnia (niedziela) o godz. 11:30 pielgrzymi wspólnie wejdą na Wały Jasnogórskie. O godz. 13:30 rozpocznie się Msza św. na zakończenie Pielgrzymki pod przewodnictwem Ks. Biskupa Piotra Gregera.

 

 

Informacje dla pielgrzymów wyruszających z Cieszyna

Zapisy do końca czerwca w punktach:

 •  W parafiach dekanatów: Cieszyńskiego, Goleszowskiego, Skoczowskiego, Strumieńskiego i Wiślańskiego.


Zapisy od 15 – 31 lipca w punktach:

 •  W parafii Św. Barbary w Strumieniu i Św. Jerzego w Cieszynie.

 

Zapisy od 15 czerwca do 31 lipca

 •  Kantor wymiany walut, Istebna 44, (8:30 – 12:00)

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Wiśle-Głębcach, siedziba: Wisła Głębce, Kopydło 103a.