Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

20 czerwca 2021 r. – 12. Niedziela zwykła

 

  1. Od 13 czerwca w naszym kościele może jednocześnie przebywać ok. 200 osób. Do limitu nie włącza się osób zaszczepionych. Przypominam, że do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim nadal z zasłoniętymi ustami i nosem.

  2. Biskupi zgromadzeni na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że od dzisiaj zostają zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św., zatem udział we Mszy św. w niedziele i święta nakazane jest obowiązkowy. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki (por. KKK 2181).

  3. W czwartek, 24 czerwca, uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela – imieniny obchodzi siostra Janina, przełożona wspólnoty sióstr Salezjanek, pamiętamy w tym dniu o modlitwie za Siostrę, a na Mszę św. w Jej intencji zapraszam w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

  4. W piątek, 25 czerwca, kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, katechetów i nauczycieli na Mszę świętą dziękczynną o godz. 8.00.

  5. Przez cały czerwiec zapraszam na nabożeństwa ku czci NSPJ, które w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie po Mszy św., a w soboty i niedziele o godz. 17.30.

  6. Dziękuję za wszystkie ofiary składane w kościele lub na konta parafialne. Dzisiejszą składkę przeznaczymy na potrzeby parafii.

  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

  8. Tradycyjna Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę wyruszy z sześciu miejscowości naszej diecezji min. z Cieszyna. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w Hałcnowskiej bazylice, 6 sierpnia 2021 r. o godz. 8:00. 11 sierpnia o godz. 11:30 pielgrzymi wspólnie wejdą na Wały Jasnogórskie, gdzie o 13:30 sprawowana będzie Msza św. na zakończenie pielgrzymki. Zapisy od 11 do 18 lipca w kancelarii parafii św. Jerzego w Cieszynie.

  9. Wszystkim moim drogim parafianom i miłym gościom, dziękuję za wspólną modlitwę i życzę błogosławionej niedzieli i wszystkich dni nowego tygodnia. Gości ponownie zapraszamy do naszej wspólnoty, a odpoczywającym w Wiśle życzymy dobrego wypoczynku.

 

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Wiśle-Głębcach, siedziba: Wisła Głębce, Kopydło 103a.