-*--*---*--fioletowy-------------#440E62--------

29 listopada 2020 r. – 1. niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem: Zgromadzeni na świętej Wieczerzy. To wezwanie dla nas wszystkich do szczególnej troski o rozwój duchowy.
  2. Wraz z Adwentem rozpoczynają się Roraty, na które zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Podobnie jak w roku ubiegłym Roraty będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci prosimy, aby przychodziły z lampionami. W porównaniu z poprzednimi, tegoroczny Adwent będzie wyjątkowy. Pandemia zmieniła nasz codzienny sposób funkcjonowania, również w wymiarze duszpasterskim i praktyk religijnych. W wielu osobach wywołuje ona lęk i niepewność. W wielu już zostawiła trudne doświadczenie choroby, a nawet śmierci bliskiej osoby. Właśnie dlatego warto, abyśmy w nadchodzącym czasie otworzyli nasze serca na nadzieję, którą przynosi Chrystus. Niech oczekiwanie na spełnienie tej nadziei umocni naszą wiarę, stając się źródłem pokoju naszych serc oraz przyczyni się do ich przemiany.
  3. W niedziele adwentowe będzie można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  4. W poniedziałek, 30 listopada, obchodzimy święto św. Andrzeja apostoła; w czwartek, 3 grudnia, wspominamy św. Franciszka Ksawerego; a w piątek, 4 grudnia, św. Barbarę. Panu Bogu polecamy intencje górników oraz ich rodzin. Jest to zarazem dzień modlitw za bezrobotnych.
  5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji Służby Liturgicznej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem. W piątek nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 (rezygnujemy z niej od nowego roku liturgicznego, ponieważ nie ma chętnych do udziału w niej). Od godz. 10.00 duszpasterskie odwiedziny chorych i starszych parafian, których proszę zgłosić telefonicznie lub w zakrystii (chorych odwiedzę jeszcze z posługą sakramentalną przed świętami w 23 grudnia). Po południu w piątek: od godz. 17.00 okazja do spowiedzi, o godz. 17.30 nabożeństwo do NSPJ i o godz. 18.00 Msza roratnia. W sobotę przed mszą wieczorną o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  6. Wszystkim parafianom i gościom dziękuję za wspólną modlitwę, i życzę błogosławionej niedzieli i wszystkich dni nowego tygodnia.