-*--*---*--fioletowy-------------#440E62--------

2. Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 r.

1. We wtorek, 19 marca, przypada liturgiczna uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  2. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszam na spotkanie seniorów naszej parafii.
  3. Zapraszam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.
  4. W niedzielę, 24 marca, o godz. 18.00 będziemy gościli w naszej parafii arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, metropolitę lwowskiego, który dokona instalacji relikwii św. Jana Pawła II. Zapraszam wszystkich na tę uroczystość. Dołóżmy starań, aby nikogo nie brakło. Naszą wdzięczność materialną zechcemy wyrazić Księdzu Arcybiskupowi ofiarą na Seminarium Duchowne we Lwowie. Ksiądz Arcybiskup przywiezie ze sobą książki o św. Janie Pawle II: Najbardziej lubił wtorki, Miejsce dla każdegoorazSekretarz dwóch papieży,których jest współautorem. Każda książka już jest przez Arcybiskupa osobiście podpisana. Ofiara 30 zł za książkę jest przeznaczana także na Wyższe Seminarium Duchowne. Książki będzie można nabyć także w kolejną niedzielę, 31 marca.
  5. Bardzo dziękuję za wsparcie parafii, za składane ofiary i dary. Pani Monice z Ustronia dziękujemy za ufundowanie relikwiarza Jana Pawła II, rodzinie Seliga z Łodzi za nowy ornat.
  6. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć dzieła miłosierdzia prowadzone przez naszą parafię może złożyć ofiarę na pomoc rodzinom syryjskim w ramach akcji „Rodzina rodzinie” do skarbon, które ustawione są przy balustradach, a przy św. Antonim na pomoc dla dzieci z uboższych rodzin.
  7. W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne i paschaliki. Kiermasz świąteczny rozpoczniemy od 3 niedzieli Wielkiego Postu.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  9. Wszystkim moim drogim parafianom i miłym gościom, dziękuję za wspólną modlitwę i życzę dobrego przeżycia nowego tygodnia i całego Wielkiego Postu.