18 lutego 2024 r. – 1. niedziela Wielkiego Postu

1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Zapraszam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów. Przypominam, że wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiać będziemy w naszym kościele w piątki o godz. 17.15, a Gorzkich Żalów w niedziele o godz. 17.15. Kazania pasyjne w tym roku wygłosi ks. Kazimierz Nowicki, kapłan archidiecezji katowickiej na stałe zamieszkały w Ustroniu i udzielający się w naszym dekanacie.

2. Zakończyliśmy czas odwiedzin duszpasterskich. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyjęli kolędę za życzliwość, miłe spotkania i złożone ofiary, także dla ministrantów (...). Była to też okazja do dokonania pewnych podsumowań po czasie pandemii. Doliczyłem się 364 parafian żyjących w 153 rodzinach. Z tej liczby parafian 268 osób można uznać za praktykujące (w tym dzieci), jest to 109 rodzin, z tej liczby rodzin 75 rodzin przyjęło kolędę lub złożyło ofiarę (to jest mniej niż połowa rodzin w parafii, ale 12 więcej niż w ur.) w tym 6 rodzin związanych z parafią, ale niebędących formalnie parafianami.

3. W czwartek przypada święto Katedry św. Piotra.

4. W przyszłą niedzielę, 25 lutego, modlitwa i ofiarą przy wyjściu z kościoła wspieramy dzieci Afryki.

5. Dziękuję za wszystkie ofiary składane w kościele i na konta parafialne. Składka dzisiejsza, z racji trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

6. Polecam prasę katolicką i nasz biuletyn parafialny.

7. Wszystkim moim drogim parafianom i miłym gościom, dziękuję za wspólną modlitwę i życzę błogosławionej niedzieli, wszystkich dni nowego tygodnia i dobrego przeżycia Wielkiego Postu.