31 maja 2020 r. – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Od soboty, 30 maja br., został zniesiony limit wiernych uczestniczących w liturgii. Do kościoła nadal wchodzimy                           i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem. Zajmujemy miejsca tak, aby zachować bezpieczną odległość.
  2. Niedzielna Msza św. o godz. 10.00 oraz Czuwania Fatimskie będą transmitowane do całkowitego zniesienia dyspensy od niedzielnej Mszy św. Szczegóły dotyczące transmisji znajdują się na stronie internetowej parafii.
  3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza św. o godz. 18.00. W tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci z racji przypadającego ich święta. Na wieczorną Mszę św. zapraszam wszystkie dzieci, które na zakończenie Mszy św. mogą przyjąć indywidualne błogosławieństwo.
  4. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w tygodniu, z wyjątkiem I czwartku i I piątku, odprawiać będziemy po Mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a po nim wieczorna Msza św.
  6. W pierwszy piątek czerwca po Mszy św. o godz. 9.00 możliwe będą już odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, ale tylko na wyraźną ich prośbę. Dlatego chcących przyjąć sakramenty proszę o stosowne zgłoszenie telefoniczne lub w zakrystii. Okazja do spowiedzi św. od godz. 8.30 i wieczorem przed nabożeństwem od godz. 17.00.
  7. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała zapraszam Parafialną Radę Duszpasterską na spotkanie w piątek, 5 czerwca, po Mszy św. wieczornej.
  8. W I sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  9. Bardzo dziękuję za składane ofiary w kościele i na konto parafii oraz słodycze dla dzieci.
  10. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli i wszystkich dni nowego tygodnia.