1 sierpnia 2021 r. – 18. niedziela zwykła

1. Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim nadal z zasłoniętymi ustami i nosem.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Msze święte kończymy krótką adoracją Najświętszego Sakramentu.

3. Solidaryzując się z poszkodowanymi w wyniku nawałnic, które miały miejsce w naszej Ojczyźnie oraz w innych krajach Europy, możemy wspomóc ich dzisiaj finansowo. Caritas zwróciła się z prośbą o ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.

4. Każdy, kto w dniu 2 sierpnia nawiedzi swój kościół parafialny, spełniając zwykłe warunki (pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i wyznania wiary oraz sakramentalna spowiedź i Komunia św. wraz z modlitwą w intencjach papieża - nie za papieża, ale w intencjach, w których on się modli; ponadto wykluczone przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu), zyskuje odpust zupełny

5. W środę wspominamy św. Jana Marię Vianeya.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do służby w kościele, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu sercu Najświętszej Maryi Panny. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem. W piątek od godz. 10.00 odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną; od godz. 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa, o godz. 17 30 nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa, a w sobotę przed Mszą wieczorną są nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

7. W piątek, 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

8. Dziękuję za wszystkie ofiary składane w kościele lub na konta parafialne. W ramach akcji „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy” na środki transportu dla misjonarzy zebraliśmy 2800 zł.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

10. Wszystkim moim drogim parafianom i miłym gościom, dziękuję za wspólną modlitwę i życzę błogosławionej niedzieli i wszystkich dni nowego tygodnia. Gości ponownie zapraszamy do naszej wspólnoty, a odpoczywającym w Wiśle życzymy dobrego wypoczynku.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

25.07-1.08.2021 r.