-*--*---*--niebieski-------------#004A80--------

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

25 października 2020 r. – 30 Niedziela zwykła

 

  1. Od soboty, 17 października do odwołania w naszym kościele może jednocześnie przebywać 78 osób. Wszyscy obecni w kościele – oprócz sprawującego liturgię – mają obowiązek pełnego zasłaniania nosa i ust oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę, którą należy spożyć przed kapłanem. Przypominam, że nie wolno z Komunią św. odchodzić od stopnia komunijnego.
  2. Przed nami ostatni tydzień października, miesiąca poświęconego Różańcowi świętemu. Zapraszam wszystkich na nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.15. Zaproszenie kieruje szczególnie do tych, którzy jeszcze nie brali udziału w nabożeństwie.
  3. W środę przypada święto świętych apostołów Szymona i Judu Tadeusza.
  4. W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny nie będzie procesji na cmentarze i Mszy świętych polowych na cmentarzach. Nabożeństwo za zmarłych odprawimy w kościele o godz. 17.15.
  5. Wypominki do modlitwy różańcowej za zmarłych można składać w zakrystii.
  6. Papież Franciszek w związku z pandemią wydał dekret wydłużający na cały miesiąc listopad okres zyskania odpustu za zmarłych, który można uzyskać modląc się za zmarłych i nawiedzając cmentarze. Dlatego zachęcamy wszystkich, aby nawiedzanie grobów swoich bliskich rozłożyć w czasie na cały miesiąc listopad. Nawiedzając cmentarze zachowajmy wszystkie obostrzenia mając na uwadze dobro, zdrowie i życie swoje i innych osób. Więcej informacji w Biuletynie.
  7. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom czuwania ze św. Janem Pawłem II. Kolejne czuwanie odbędzie się 22 listopada.
  8. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary składane w kościele i na konta parafii. Składka inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 2010 złotych.
  9. Wszystkim parafianom i gościom dziękuję za wspólną modlitwę, i życzę błogosławionej niedzieli i wszystkich dni nowego tygodnia.

 

 

 

menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Wiśle-Głębcach, siedziba: Wisła Głębce, Kopydło 103a.