-*--*---*--zolty---------------------

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

4 kwietnia 2021 r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

  1. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę wielkanocną. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie, dlatego też w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. W Niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny wprowadzamy dodatkową Mszę św. o godz. 16.30.
  3. Bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniu dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękuję Paniom i Panom za świąteczne sprzątanie naszej świątyni i wokół niej. To podziekowanie na ręce Pani Ewy Haratyk.
  4. Przyszła niedziela, 11 kwietnia, obchodzona będzie jako niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest to zarazem święto patronalne Pamiętamy w modlitwie o naszym Zespole Charytatywnym.
  5. Dziękuję za wszystkie ofiary składane w kościele lub na konta parafialne, szczególnie za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, a także na utrzymanie Grobu Świętego w Jerozolimie składane przy okazji adoracji Krzyża.
  6. Wielkanocny poranek przynosi nam radosną wieść o życiu i nadziei. Jest on głoszeniem Dobrej Nowiny, że życie jest mocniejsze niż śmierć, prawda potężniejsza niż fałsz, dobro większe od zła, miłość potężniejsza od nienawiści, a sprawiedliwość skuteczniejsza od przemocy. Niech Duch Jezusa Zmartwychwstałego przeniknie nasze serca i umysły. Błogosławionych Świąt.
menu

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Wiśle-Głębcach, siedziba: Wisła Głębce, Kopydło 103a.