21 lipca 2024 r. – 16. niedziela zwykła

1. Dzisiaj (21.07) o godz. 16.00 odbędzie się w naszym kościele koncert wokalno-instrumentalny w ramach 4. edycji Festiwalu Muzyki Sakralnej „Wisła Cantat”. Wstęp wolny. Na organach usłyszymy Łukasza Kurpasa – budowniczego naszych organów, któremu towarzyszyć będzie śpiewem Victoria Lerche-Kurpas, a na flecie zagra nasza parafianka Oliwia Wantulok. Bardzo serdecznie zapraszam parafian i gości. Kolejne koncerty odbędą się w trzecią niedzielę sierpnia – na organach usłyszymy profesora Henryka Jana Botora i w trzecią niedzielę września, wtedy wysłuchamy duet z Częstochowy Jana Mroczka na organach i Magdalenę Kotarską – sopran.

2. W poniedziałek, 22 lipca, przypada święto św. Marii Magdaleny, a we wtorek, 23 lipca, święto św. Brygidy, patronki Europy. W czwartek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba apostoła, w tym dniu wspominamy też św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej, odbędzie się błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów.

3. We wtorek i piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych proszę o kontakt z księżmi Salezjanami.

4. Dziękuję za ofiary składane w kościele i na konto parafii. Składka dzisiejsza, trzeciej niedzieli w miesiącu, przeznaczona zostanie na potrzeby naszej parafii.

5. Polecam prasę katolicką Gościa Niedzielnego, Niedzielę, a także nasz biuletyn parafialny.

6. Wszystkim moim drogim parafianom i miłym gościom, dziękuję za wspólną modlitwę, życzę błogosławionej niedzieli i wszystkich dni nowego tygodnia. Gości ponownie zapraszamy do naszej wspólnoty, a przebywającym na urlopach i wakacjach życzymy dobrego wypoczynku.