Czuwania Fatimskie

Czuwania Fatimskie 2024

Zapraszamy czuwania fatimskie w bieżącym roku.

13 maja - 13 października 2024 r.

Ramowy program tego spotkania:

19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej,

20.00 Modlitwa Różańcowa ze złożeniem kwiatów Najświętszej Maryi Pannie zakończona Apelem Maryjnym,

21.00 Msza święta zakończona procesją ze świecami.

Czuwania poprowadzi w tym roku ks. kan. Antoni Dewor, proboszcz parafii Imienia NMP w Cieszynie.

Od początku czuwania będzie można składać swoje prośby i podziękowania do Miłosiernego Zbawiciela albo do Matki Boskiej Fatimskiej, zapisane na karteczkach, które włączymy do modlitwy różańcowej. Zachęcam do tego, aby każdy uczestniczący, jako swój szczególny dar dla Matki Bożej, przyniósł chociaż jeden kwiat, który będzie wyrazem naszej miłości i wdzięczności dla Niej. Kwiaty będziemy składać u Jej stóp w specjalnej procesji przed Apelem Jasnogórskim.

„Wezwanie Maryi nie jest jednorazowe. Jest otwarte ku coraz to nowym pokoleniom. Ku coraz nowym „znakom czasu”. Trzeba do niego wciąż powracać. Podejmować je wciąż na nowo”.

św. Jan Paweł II; 13 maja 1982 r.

W drugim objawieniu fatimskim, 13 czerwca 1917 roku, Matka Boża powiedziała do Łucji: „Tym, którzy przyjmą to nabożeństwo, obiecuję ratunek” Zapewniła również: „Ucieczką twoją i drogą, która doprowadzi cię do nieba, będzie moje Niepokalane Serce” Te obietnice nie przeminęły i nie przemijają. To jest Apel skierowany do każdego z nas. I dzisiaj Matka Boża mówi do mnie i do ciebie: Przyszłam upomnieć ludzi, aby odmienili swoje życie! Pokutujcie i nawracajcie się! Módlcie się i módlcie się wiele! Odmawiajcie codziennie różaniec! Czyńcie ofiary za grzeszników! Pomóżcie zwyciężyć memu Niepokalanemu Sercu!

Serdecznie zapraszamy!