-*--*---*--zolty---------------------

ROK ŚW. JÓZEFA

Wykaz odpustów zupełnych w Roku Świętego Józefa

8.12.2020 – 8.12.2021

Odpust zupełny można uzyskać spełniając:

uczynek główny

uczynki dodatkowe

1.

Półgodzinne rozważanie modlitwy „Ojcze nasz”.

2. Przyjęcie Komunii św.;

3. Modlitwa w intencjach Ojca Świętego, np.: „Ojcze nasz" lub „Pod Twoją obronę", lub „Wierzę w Boga”;

2.

Udział w dniu skupienia z rozważaniami poświęconymi św. Józefowi.

3.

Spełnienie jednego z uczynków miłosierdzia co do ciała lub duszy.

4.

Odmówienie różańca w domu z rodziną lub pomiędzy narzeczonymi.

5.

Powierzenie swojej codziennej działalności (np. wykonywanej pracy) św. Józefowi.

6.

Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa za poszukujących pracy oraz w intencji, by praca wszystkich ludzi była bardziej godna.

7.

Litania do św. Józefa lub inna modlitwa w intencji Kościoła prześladowanego oraz w intencji wszystkich prześladowanych chrześcijan.

8.

Dowolna modlitwa do św.

Józefa odmówiona w dniach: 19 marca;

1 maja;

Święto Świętej Rodziny (27.12.2020);

19-go dnia każdego miesiąca;

w każda Środę roku.

9.

W sytuacji osób starszych, chorych, konających oraz pozostających w domu z uzasadnionych powodów:

Modlitwa do św. Józefa pocieszyciela chorych i Patrona Dobrej Śmierci (np. Litania do św. Józefa).

1. Brak przywiązania do grzechu, nawet powszedniego;

2. Intencja w sercu, że gdy tylko będzie możliwe przystąpią do spowiedzi i Komunii św.;

3. Modlitwa w intencjach Ojca Świętego, np. „Ojcze nasz " lub „Pod Twoją obronę ", lub „Wierzę w Boga";

4. Ofiarowanie Bogu boleści i niedogodności własnego życia.

Uwaga:

Odpust zupełny można uzyskać raz dziennie.